کود مرغی خوزستان باعث رشد لوبیا سحر آمیز شد

یکی از بهترین مواد مغذی کود مرغی خوزستان است که می توانید به خاک خود بدهید اما همه کودهای مرغی یکسان ایجاد نمی شوند.

منبع عالی مواد مغذی است محتوای نیتروژن و فسفر آن حداقل دو برابر بیشتر از سایر کودهای کشاورزی مانند کود گاوی است.

می توانید کیسه های کود مرغی ارگانیک را در یک مرکز باغ خریداری کنید.

علاوه بر فضولات مرغ، کود مرغ حاوی هر چیز دیگری است که هنگام تمیز کردن مرغداری از بین می‌رود: ادرار، پر، غذای باقی‌مانده و مواد بستر لانه مانند کاه و یونجه، تراشه‌های کاج یا سرو، بریده‌های علف، برگ‌های خرد شده. و کاغذ بازیافتی به همین دلیل است که نسبت NPK در کود مرغ بسیار متفاوت است.

درصد مدفوع مرغ و سایر مواد تنها متغیر در محتوای مواد مغذی نیست. سن جوجه ها و نحوه پرورش جوجه ها نیز در تهیه کود مرغی نقش دارد.

کود مرغی به عنوان یک کود آلی غیر سنتزی فواید بی شماری دارد. این یک کود کامل است که حاوی عناصر درشت مغذی و پتاسیم و همچنین ریز مغذی‌های مهمی مانند کلسیم مورد نیاز برای رشد گیاه است.

کود مرغ بیشتر از یک کود است. همچنین یک اصلاح کننده خاک خوب است. مواد آلی را به خاک اضافه می کند که ساختار خاک، حفظ رطوبت، قابلیت زهکشی و هوادهی را بهبود می بخشد. همچنین خاک با مواد آلی بالا کمتر مستعد فرسایش است و کود را بهتر حفظ می کند.

مواد آلی موجود در کود مرغ یک مزیت دیگر نیز دارد: میکروب‌های خاک را تغذیه می‌کند و به مواد مغذی آلی اجازه می‌دهد سریع‌تر تجزیه شوند، که به نوبه خود آنها را سریع‌تر در دسترس گیاهان قرار می‌دهد.

بر اساس وزن به وزن، کود مرغی خشک غلیظ تر از کود تازه است که حاوی 76 درصد آب است. کود خشک معمولاً استریل شده و بدون بو است.

هدف از کهنه کردن کود تازه، از بین بردن پاتوژن های مضر و کاهش محتوای آمونیاک آن است.

از سوی دیگر، کود تازه حاصل از مرغداری حیاط خلوت یا مزرعه، بوی قوی دارد و ممکن است حاوی پاتوژن های مضری مانند E. coli یا سالمونلا باشد.

برخلاف کود مرغی خشک، نمی توان آن را به این صورت استفاده کرد، اما باید قبل از استفاده از آن کمپوست یا پیر شود، در غیر این صورت محتوای بالای آمونیاک باعث سوختگی گیاهان می شود.

یک روش رایج برای پیری کود، کمپوست کردن آن است. این امر مستلزم چرخاندن توده کمپوست به صورت هفتگی برای وارد کردن اکسیژن و محافظت از آن در برابر عناصر است، زیرا باران یا برف رطوبت بیشتری را دوباره وارد می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.