نوشیدن بیش از حد آبلیمو خوب نیست

 

آیا آب لیمو نوشیدنی صبحگاهی شما برای شروع سفر کاهش وزن است؟ خوب، گفته می شود که این نوشیدنی صبحگاهی محبوب به هضم غذا کمک می کند، سفر کاهش وزن را تقویت می کند، برای پوست مفید است و ایمنی را تقویت می کند. اما نوشیدن بیش از حد آب لیمو ممکن است چنین فوایدی را به همراه نداشته باشد. در واقع، مصرف بیش از حد آب لیمو عوارض زیادی دارد.

بله، لیمو علاوه بر طعم دادن به آب، سرشار از مواد مغذی ضروری مانند پروتئین، چربی، کربوهیدرات ها، مواد معدنی مانند پتاسیم و فولات است. آه، و چگونه می توانیم ویتامین C را فراموش کنیم؟ ویتامین C یکی از دلایل اصلی نوشیدن آب لیمو برای رشد، نمو و ترمیم تمام بافت‌های بدن است. اما اعتدال کلید است! نوشیدن بیش از حد آب لیمو می تواند منجر به مشکلات متعددی شود.

 

نوشیدن بیش از حد آب لیمو چگونه می تواند مضر باشد؟
اگر ذکر شده است که یک غذای خاص خوب است، به این معنی نیست که باید بیش از حد مصرف شود. می تواند به بدن شما آسیب برساند. همه ما در مورد فواید نوشیدن آب لیمو مانند کاهش وزن، جلوگیری از کم آبی و کمک به سوء هاضمه شنیده ایم. اما آب لیموی اضافی می‌تواند برای شما خطرناک باشد.

عوارض جانبی نوشیدن بیش از حد آب لیمو 

۱. می تواند باعث فرسایش مینای دندان یا پوسیدگی دندان شود.

لیمو از مرکبات بسیار اسیدی است.که استفاده از ترکیب لیمو سیر می تواند آن راتعدیل کند، اگر فردی آب لیمو را به طور مکرر و بیش از حد مصرف کند، به دلیل ماهیت اسیدی لیمو، ممکن است دچار حساسیت بیش از حد عاج و پوسیدگی دندان شود. برخی از راه‌های کاهش روند پوسیدگی دندان، استفاده از نی برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض مستقیم لیمو روی دندان، اجتناب از مسواک زدن دندان‌ها پس از مصرف آب لیمو و نوشیدن آب زیاد در کنار آب لیمو است.

۲. اگر به طور منظم آب لیمو داغ بنوشید، دندان‌های شما مستعد آسیب هستند.

 

۳. آب لیمو ممکن است باعث میگرن شود.

مرکبات اغلب باعث میگرن و سردرد می شوند. این ممکن است به این دلیل باشد که لیمو تیرامین تولید می کند، یک مونوآمین طبیعی که اغلب باعث سردرد می شود. اگر فردی هستید که سردردهای شدید را تجربه می کنید، توصیه می شود مصرف آب لیمو را کاهش دهید. هیچ ارتباط ثابت شده ای وجود ندارد اما مطالعات نشان داده است که بین مصرف مرکبات و میگرن ارتباط وجود دارد.

۴. می تواند مشکلات معده و سوزش سر دل را تشدید کند.

افرادی که بیش از حد مرکبات مصرف می کنند اغلب از مشکلات گوارشی، سوزش سر دل، رفلاکس اسید معده، حالت تهوع و استفراغ رنج می برند. بنابراین، در صورت مشاهده علائم، قبل از نوشیدن آب لیمو باید با پزشک مشورت کنید. افراد مبتلا به بیماری ریفلاکس معده به مری (GERD) باید از مصرف بیش از حد آب لیمو اجتناب کنند و برای تشدید سوزش معده بسیار قوی است.

۵.ممکن است زخم های شانکر را بدتر کند.

آفت دهان یا زخم های دهان ضایعات غیر مسری، دردناک و کوچکی هستند که در دهان ایجاد می شوند. مرکبات عامل ایجاد زخم در دهان هستند. بهتر است قبل از نوشیدن آبلیمو صبر کنید تا زخم های دهان به طور کامل بهبود یابد.

۶. پوست لیمو به عنوان میزبان میکروب های مضر عمل می کند

رستوران ها اغلب قاچ های لیمو را در نوشیدنی های حاوی لیمو قرار می دهند و کافی شاپ ها نیز چای لیمو عمانی که خواص بسیاری دارد را در منو  های خود قرار داده است. با این حال، مطالعات مختلف ثابت می کند که لیمو حاوی میکروارگانیسم هایی است که ممکن است باعث بیماری های خطرناک شود. برای کاهش خطرات، بهتر است به جای اضافه کردن پوست لیمو به آن، لیمو را در نوشیدنی خود فشار دهید.

یکی دیگر از محصولات فرآوری شده از لیمو ترش، لیمو عمانی جهرم می باشد که بسیار با کیفیت است.

عوارض جانبی آب لیمو

لیمو تقریباً روزانه در خانه استفاده می شود، اینطور نیست؟ اما استفاده بیش از حد را متوقف کنید.
اگر برای تامین نیاز روزانه خود به ویتامین C، آب لیمو می نوشید، می توانید به بسیاری از غذاهای دیگر که سرشار از ویتامین C هستند، روی آورید به دلیل خواص های گوناگون لیمو صادرات لیمو ترش بندرعباس نیز رواج یافته است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.