فردی توانست با مصرف قهوه اسپرسو کیلویی سطح کلسترول خود را کاهش دهد

یک مطالعه مقطعی مبتنی بر جمعیت نشان می دهد که مصرف قهوه اسپرسو کیلویی با سطح کلسترول تام بالاتر مرتبط است.

Åsne Lirhus Svatun، از دانشگاه قطب شمال نروژ، در ترومسو، نروژ، و همکارانش گزارش دادند که افزایش سطح کلسترول تام سرم به طور قابل توجهی با مصرف اسپرسو، به ویژه در مردان مرتبط است.

نوشیدن قهوه آب پز/پلانگر با سطوح کلسترول تام سرم به میزان قابل توجهی در زنان و مردان مرتبط بود.

محققان گزارش می دهند که رابطه معنی داری بین مصرف قهوه فیلتر شده و کلسترول کل وجود دارد، اما فقط در بین زنان.

Maja-Lisa Løchen، MD، PhD از دانشگاه قطب شمال نروژ، در ایمیلی می گوید: «پزشکان می توانند هنگام بررسی سابقه بیماران مبتلا به کلسترول بالا سرم به سؤال درباره مصرف قهوه توجه کنند.

راهنمایی بیماران برای تغییر از قهوه پیستونی یا سایر انواع قهوه بدون فیلتر به قهوه های فیلتر شده یا فوری می تواند بخشی از مداخله سبک زندگی برای کاهش سطح کلسترول سرم باشد.

نتایج به صورت آنلاین در 10 می در مجله Open Heart منتشر شد.

محققان خاطرنشان کردند که مطالعات قبلی در مورد رابطه بین کلسترول سرم و اسپرسو نتایج متفاوتی داشته است.

با توجه به اینکه مصرف قهوه در سراسر جهان زیاد است، حتی اثرات جزئی بر سلامتی نیز می تواند عواقب سلامتی قابل توجهی داشته باشد.

آنها می نویسند: “قهوه برای اولین بار در دستورالعمل ESC [انجمن قلب و عروق اروپا] 2021 در مورد پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی در عمل بالینی گنجانده شد.”

افزایش دانش در مورد ارتباط قهوه اسپرسو با کلسترول سرم، توصیه های مربوط به مصرف قهوه را بهبود می بخشد.

دیوید کائو، دانشیار پزشکی در پردیس پزشکی دانشگاه کلرادو آنشوتز در دنور، در توضیح این یافته‌ها گفت: «من فکر نمی‌کنم یافته‌های این مقاله لزوماً برای تغییر هر توصیه‌ای در مورد قهوه کافی باشد.

او گفت: “این تا حدی به این دلیل است که مهمترین چیز در پایان روز این است که آیا رویدادهای بعدی مانند حمله قلبی یا سکته مغزی افزایش یا کاهش یافته است. این تحلیل برای پاسخ به این سوال طراحی نشده است.”

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.