خودکشی یک زن پس از مشاهده شیشه آینه ای پنجره!

شفافیت شیشه آینه ای پنجره ناشی از عدم وجود مرزهای دانه‌ای است که نور را در مواد پلی‌کریستالی پراکنده می‌کند. نیمه کدورت ناشی از تبلور ممکن است در بسیاری از شیشه ها با نگهداری طولانی مدت در دمایی که برای ایجاد همجوشی کافی نیست، ایجاد شود. به این ترتیب، مواد کریستالی و غیر شیشه‌ای، معروف به پرسلن شیشه‌ای Réaumur تولید می‌شود.

اگرچه به طور کلی در برابر نور مرئی شفاف است، اما ممکن است شیشه ها نسبت به سایر طول موج های نور مات باشند. در حالی که شیشه های سیلیکات به طور کلی نسبت به طول موج های مادون قرمز با قطع انتقال در 4 میکرومتر مات هستند، شیشه های فلوراید فلزات سنگین و شیشه های کالکوژنید به ترتیب تا طول موج های مادون قرمز تا 7 و تا 18 میکرومتر شفاف هستند.

افزودن اکسیدهای فلزی منجر به شیشه‌های رنگی متفاوت می‌شود زیرا یون‌های فلزی طول موج‌های نور مربوط به رنگ‌های خاص را جذب می‌کنند.

همچنین ببینید: فهرست خواص فیزیکی شیشه، خوردگی § خوردگی شیشه، و استحکام شیشه

شیشه
در فرآیند تولید، شیشه‌ها را می‌توان ریخت، شکل داد، اکسترود کرد و به اشکال مختلف از ورقه‌های مسطح تا اشکال بسیار پیچیده قالب‌گیری کرد. محصول نهایی شکننده است و می‌شکند، مگر اینکه برای افزایش دوام لمینت یا تمپر شود.

شیشه معمولاً خنثی است، در برابر حمله شیمیایی مقاوم است و عمدتاً می تواند در برابر آب مقاومت کند، و آن را به یک ماده ایده آل برای ساخت ظروف برای مواد غذایی و بیشتر مواد شیمیایی تبدیل می کند. با این وجود، اگرچه معمولاً در برابر حمله شیمیایی بسیار مقاوم است، شیشه تحت برخی شرایط خورده یا حل می شود.

موادی که یک ترکیب شیشه ای خاص را تشکیل می دهند، بر سرعت خوردگی شیشه تأثیر دارند. شیشه های حاوی نسبت بالایی از عناصر قلیایی یا قلیایی خاکی نسبت به سایر ترکیبات شیشه ای مستعد خوردگی هستند.

چگالی شیشه با ترکیب شیمیایی با مقادیر متغیر از 2.2 گرم بر سانتی متر مکعب (2200 کیلوگرم بر متر مکعب) برای سیلیس ذوب شده تا 7.2 گرم در سانتی متر مکعب (7200 کیلوگرم بر متر مکعب) برای شیشه سنگ چخماق متراکم متغیر است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.