استفاده از سبزی برای بهبود عملکرد دستگاه گوارش بدن

روش های خشک کردن گیاهان

گیاهان کمتر نرم مانند مریم گلی، آویشن و مرزه زمستانه راحت ترین خشک کردن هستند. آنها را می توان در بسته های کوچک بسته و در هوا خشک کرد. گیاهان برگ نرم مانند ریحان، ترخون، بادرنجبویه و نعناع دارای رطوبت بالایی هستند و اگر سریع خشک نشوند کپک می زنند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

هوا خشک کردن

برای موفقیت آمیز بودن خشک کردن هوا، رطوبت باید کم باشد و گردش هوای خوبی در دسترس باشد. ساقه های گیاهانی مانند نعناع، ​​مریم گلی یا آویشن را می توان در یک خوشه کوچک بسته و در یک منطقه خشک با گردش هوا خوب آویزان کرد.

اگر از کش برای بستن آنها استفاده کنید، با خشک شدن ساقه ها سفت می شود و ساقه ها از خوشه نمی افتند. خوشه های سبزی خشک قورمه سبزی ممکن است برای تزئین آشپزخانه یا شومینه جذاب به نظر برسند، اما باید مراقب باشید تا از رطوبت و گرد و غبار جلوگیری شود.

هوا خشک کردن

سبزی خشک 500 گرمی را دور از سینک، اجاق گاز یا ماشین ظرفشویی در جایی که رطوبت زیادی وجود دارد آویزان کنید. گرد و غبار گیاهان را با پوشاندن آنها با یک کیسه کاغذی که سوراخ شده است، حفظ کنید.

سوراخ ها به هوا اجازه گردش می دهند. اگر گیاهان دانه دار را خشک می کنید، آنها را در کیسه قرار دهید تا کیسه بتواند دانه های در حال سقوط را بگیرد.

هنگام خشک کردن سبزی خشک خانگی، کیسه را روی گیاهان به عنوان محافظ گرد و غبار قرار دهید.

گیاهان با برگ های کوچک را می توان روی یک صفحه پلاستیکی مناسب از جنس استنلس استیل یا حوله کاغذی مناسب برای مواد غذایی قرار داد تا در هوا خشک شود.

وقتی خشک شد، فقط برگ ها را از ساقه جدا کنید تا ذخیره شوند. برای گیاهانی که برگ‌های بزرگ‌تری دارند، برگ‌ها را از ساقه‌ها جدا کرده و بدون اجازه دادن به برگ‌ها روی صفحه‌نمایش یا دستمال کاغذی بگذارید.

با این روش می توان تا پنج لایه سبزی خشک و دستمال کاغذی را خشک کرد. ممکن است لازم باشد دستمال کاغذی را عوض کنید زیرا رطوبت گیاهان را جذب می کند.

  • منابع:
  • تبلیغات: 
    1. این خوراکی ها را در سن 30 سالگی حتما بخورید
    2. یادگیری ساعت باعث حواس‌پرتی در دانش آموزها می شود
    3. فروش این وسایل کشور را از فقر نجات داد!
    4. مردی که هزاران گربه را در خانه خود نگهداری می کند!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.